Yhteystiedot

Kulttuurintutkimuksen seura
PL 35
40014 Jyväskylän yliopisto
puh. 050 599 8842

Jäsenyys- ja jäsenmaksuasioissa ota yhteyttä seuran sihteeriin,
minna.m.nerg[at]jyu.fi.

Hallitus (29.5.2018 alkaen)

Kunniapuheenjohtaja

Katarina Eskola (Jyväskylän yliopisto, emeritaprofessori)

Puheenjohtaja

Anna-Kaisa Ek (Jyväskylän yliopisto) anna-kaisa.r.ek[at]jyu.fi

Varapuheenjohtaja

Jyrki Pöysä (Itä-Suomen yliopisto) jyrki.poysa[at]uef.fi

Hallituksen jäsenet

Silja Kukka (Oulun yliopisto) siljakukka[at]gmail.com

Antti-Ville Kärjä (Musiikkiarkisto) avk[at]musiikkiarkisto.fi

Toni Lahtinen (Tampereen yliopisto) toni.lahtinen[at]uta.fi

Ilmari Leppihalme (Oulun yliopisto) ilmari.leppihalme[at]oulu.fi

Kaisa Murtoniemi (Tampereen yliopisto) kaisa.murtoniemi[at]uta.fi

Jyrki Pöysä (Itä-Suomen yliopisto) jyrki.poysa[at]uef.fi

Helena Sederholm (Aalto-yliopisto) helena.sederholm[at]aalto.fi

Johanna Turunen (Jyväskylän yliopisto) johanna.k.turunen[at]jyu.fi

Elina Valovirta (Turun yliopisto) elmava[at]utu.fi

Hallituksen varajäsenet

Raine Koskimaa (Jyväskylän yliopisto) raine.koskimaa[at]jyu.fi

Hanna Kuusela (Tampereen yliopisto) hanna.r.kuusela[at]uta.fi

Salla Rahikkala (Oulun yliopisto) salla.rahikkala[at]oulu.fi

Pauli Rautiainen (Tampereen yliopisto) pauli.rautiainen[at]uta.fi

 

Mainokset