Yhteystiedot

Kulttuurintutkimuksen seura
PL 35
40014 Jyväskylän yliopisto
puh. 050 599 8842

Jäsenyys- ja jäsenmaksuasioissa ota yhteyttä seuran sihteeriin,
minna.m.nerg[at]jyu.fi.

Hallitus (23.5.2017 alkaen)

Kunniapuheenjohtaja

Katarina Eskola (Jyväskylän yliopisto, emeritaprofessori)

Puheenjohtaja

Toni Lahtinen (Tampereen yliopisto) toni.lahtinen[at]uta.fi

Varapuheenjohtaja

Katja Mäkinen (Jyväskylän yliopisto) katja.a.p.makinen[at]jyu.fi

Hallituksen jäsenet

Anna-Kaisa Ek (Jyväskylän yliopisto) anna-kaisa.r.ek[at]jyu.fi

Veera Kinnunen (Lapin yliopisto) veera.kinnunen[at]ulapland.fi

Antti-Ville Kärjä (Musiikkiarkisto JAPA) avk[at]musiikkiarkisto.fi

Ilmari Leppihalme (Oulun yliopisto) ilmari.leppihalme[at]oulu.fi

Katja Mäkinen (Jyväskylän yliopisto) katja.a.p.makinen[at]jyu.fi

Jyrki Pöysä (Jyväskylän yliopisto) jyrki.poysa[at]jyu.fi

Salla Rahikkala (Oulun yliopisto) salla.rahikkala[at]oulu.fi

Helena Sederholm (Aalto-yliopisto) helena.sederholm[at]aalto.fi

Seppo Suominen (Haaga-Helia amk) seppo.suominen[at]haaga-helia.fi

Elina Valovirta (Turun yliopisto) elmava[at]utu.fi

Hallituksen varajäsenet

Sari Karttunen (Cupore) sari.karttunen[at]cupore.fi

Jyrki Korpua (Oulun yliopisto) jyrki.korpua[at]oulu.fi

Raine Koskimaa (Jyväskylän yliopisto) raine.koskimaa[at]jyu.fi

Hanna Kuusela (Tampereen yliopisto) hanna.r.kuusela[at]uta.fi

Kukku Melkas (Turun yliopisto) kukku.melkas[at]utu.fi

Pauli Rautiainen (Tampereen yliopisto) pauli.rautiainen[at]uta.fi

Mainokset